منظور از بازسازی ساختمان چیست؟

ساختمان ها پس از گذشت چند سال اصطلاحا  دیگر تازه‌ساخت نیستند و قدیمی می شوند. ساختمان های قدیمی و فرسوده را یا به طور کلی تخریب و مجددا نوسازی می کنند و یا آن ها را بازسازی می نمایند. چرا که بسیاری از تاسیسات و تجهیزات مصرفی در این ساختمان ها فرسوده شده و دیگر قابل استفاده نمی باشند. همچنین طراحی قدیمی این ساختمان ها باعث می شود که بسیاری از افراد آن ها را دوست نداشته باشند و تمابل به بازسازی و تغییر دکوراسیون پیدا کنند. بازسازی ساختمان با توجه به تغییراتی که می دهید ممکن است ارزان و یا بسیار گران تمام شود. بنابراین بهتر است که عملیات بازسازی توسط متخصصین حاذق در این حوزه انجام شود. در ادامه به نکات مهمی درباره بازسازی ساختمان و روش های پیدا کردن بهترین متخصصین بازسازی و دکوراسیون داخلی اشاره می کنیم.

در چه صورت به متخصصین بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان نیاز داریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما تصمیم به بازسازی ساختمان بگیرید. شاید ساختمان تان بسیار فرسوده شده و نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد و یا شاید از حس و حال قدیمی آن دلزده شده اید. شاید هم یک ساختمان قدیمی یا یک خانه‌ی کلنگی خریده اید و می خواهید آن جا را به عنوان خانه‌ی جدید و یا دفتر کار جدیدتان بازسازی کنید. همچنین شاید بخواهید که فقط اقدام به بازسازی آشپزخانه کنید و یا فقط نیاز به بازسازی سرویس های بهداشتی منزل داشته باشید. به هر حال در چنین شرایطی به منظور اجرای اصولی و مقرون به صرفه عملیات بازسازی، نیاز به حضور و مشاوره متخصصین بازی و دکوراسیون داخلی خواهید داشت.

چگونه یک متخصص خوب برای بازسازی ساختمان پیدا کنید؟

برای پیدا کردن متخصصین بازسازی، کافی ست تا سری به شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی بزنید. این شرکت ها اغلب تمام خدمات طراحی، بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان را به صورت حضوری و آنلاین ارائه می دهند. بسیاری از شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی در سایت کارگشا نیز فعال بوده و با یکدیگر رقابت می کنند. به راحتی می توانید شرکت های فعال در این حوزه را از طریق کارگشا پیدا کنید. همچنین می توانید با استخدام آنلاین متخصصین از طریق سایت از خدمات پشتیبانی سایت نیز بهره مند شوید.

سوالاتی که باید از متخصصین بازسازی ساختمان بپرسید؟

توصیه می کنیم که پیش از اجرای عملیات بازسازی، درباره برخی مسائل با متخصصین خود صحبت کنید، به عنوان مثال اگر بودجه محدودی دارید، از آن ها بپرسید که با این بودجه بهترین خدماتی که می توانید دریافت کنید کدامند؟ درباره سبک های مختلف طراحی از آن ها سوال کنید و ایده های خود را با آن ها در میان بگذارید. درباره مدت زمان اجرای کارهای تعیین شده و هزینه اجرای آن ها بپرسید و اینکه شرایط ضمانت اجرای کارها به چه صورت می باشد. همچنین بهتر است سوالاتی هم درباره انواع مصالح مختلف، قیمت و کیفیت آن ها بپرسید تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرید. معرفی کامل مصالح ساختمانی متعارف و همچنین معرفی کفپوش ها و دیوارپوش های ساختمانی نیز به همین منظور در محصولات سایت کارگشا قرار داده شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟

عملیات بازسازی می تواند بسیار جزئی و کم هزینه یا بسیار اساسی و پر هزینه باشد. عوامل زیاد بر روی هزینه نهایی بازسازی ساختمان اثر می گذارند. مثلا لیست کارهایی که لازم است انجام دهید مانند تعویض کابینت ها، انجام لوله کشی یا نقاشی دیوارها، متریال مورد استفاده و میزان مرغوبیت آن ها و همچنین متراژ ساختمان از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت بازسازی ساختمان هستند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از لیست قیمت انواع مصالح ساختمانی که در سایت کارگشا قرار داده شده استفاده کنید.

نکات مهم در بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان

به طور کلی بهتر است که در فرایند بازسازی و دکوراسیون داخلی به نکات زیر دقت کنید:

 • تا می توانید نیازسنجی کنید و طراحی و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید
 • برای رسیدن به قسمت های جذاب کار عجله نکنید و ابتدا کارهای اساسی را شناسایی کرده و انجام دهید
 • ابتدا تخریب و انجام کارهای ساختمانی مانند تغییر چارچوب های درب و پنجره و لوله کشی ها را در صورت نیاز انجام دهید
 • پس از اینکه از انجام همه‌ی کارهای بریزو بپاش دار خلاص شدید، حالا به سراغ جزئیاتی نظیر نصب قرنیزها، گچ کاری ها و کارهای نجاری بروید
 • در آخر هم می توانید با خیال راحت خانه را رنگ آمیزی کنید و به فکر کفپوش و دیوارپوش خانه باشید.

خدماتی که متخصصین بازسازی ساختمان ارائه می دهند شامل چه مواردی است؟

به طور کلی برخی از خدماتی که متخصصین بازسازی و دکوراسیون داخلی ارائه می دهند شامل موارد زیر است:

 • طراحی تری دی (سه بعدی) فضاهای داخلی و بیرونی
 • اجرای دکوراسیون داخلی و نما
 • خدمات بازسازی ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی
 • خدمات بازسازی نما
 • خدمات طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی
 • طراحی و بازسازی آشپزخانه
 • بازسازی سرویس بهداشتی، اتاق ها، تراس و پشت بام